11. kapitola - Oslava, část 1.

17. srpna 2008 v 21:55 | Ella016 |  Temné tajemství
Krátká a nudná část, ale bohuže poslední co v příštím týdnu asi bude - notebook odjíždí... a jestli už nebude hotový můj počítač, tak budu nucena psát na papír a to mě ale vůbec nebaví...
Snad se vám to aspoň trochu bude líbit...=/

"Lorenzová! Co to předevčírem ksakru bylo?!!" vyjela na mě Michel v pondělí ráno u skříňky. Jen jsem pokrčila rameny a dál se přehrabovala v knihách a hledala tu správnou.
"Předevčírem? A co by mělo být?", zeptala jsem se nevinně. Michel se postavila se založenýma rukama mezi mě a skříňku, abych se nemohla věnovat ničemu jinýmu.
"Nezahrávej si! Tak třeba - cos dělala v sobotu večer?" No!?"
"Zkroucela jsem se v posteli s křečema v břiše.", to byla přece pravda, no ne?
"A předd tím?", nedala se, i když ji moje odpověď znejistěla.
"Ehm..." na něco přídu! "E..." tak asi ne, s pravdou ven Amelie... "Byla jsem venku." vítězně se usmála.
"A s kým?" no co jsem měla odpovědět? Byla to přece Michel, nerada jsem jí lhala.
"Fajn. Byla jsem celý večer s Jasperem Graceym - v překladu - s naším staronovým spolužákem."
"Pá - á - ni! Jasper Gracey! Ten nejúžasnější kluk na škole!" vyjekla obdivně a přikryla si dlaní pusu, najednou ostražitá.
"Ale je ti jasný, že jakmile se to dozví Candy, bude tady jasný boj?"
"Slyšela jsi Jaspera první den - nemá to cenu, nemělo to poprvý cenu, nemá to ani teď..." k mýmu obrovskýmu štěstí.
"Ale - kdy, jak? Kdy tě pozval na rande?"
"Hmm... hned ten den...?" odpověděla jsem opatrně. Však Michel na to příde sama, ale já jí to teď neřeknu.
"To je neskutečný...ty máš ale štěstí, Lorenzová. Nepokrytě žárlím a závidím. Ale přeju ti to. Tobě jediné ano. Navíc vám to spolu sluší."
"Díky Michel, i když vedle něj si spíš připadám jak...no prostě hodně podprůměrně. Ještě víc než obvykle."
"Nepodceňuj se tak, Amy. Sluší vám to spolu, navíc si vybral tebe, tak co řešíš? Věř odborníkovi." prohlásila hrdě. Zasmála jsem se.
"Jasně, tak já ti teda budu věřit, odborníku." konečně jsem našla knihu, co jsem hledala a pomalu jsme šli přeplněnými chodbami směrem na první hodinu.
"Ale že jste na to šli rychle." poznamenala Michel. "To nevypadalo na nevinnou pusu po prvním rande. A jak se ti vlastně líbil film? Popravdě já byla trochu naštvaná, Sam s tím svým kamarádem neustále probírali plány na příští týden, Jake bude mít narozky a chtějí to jít nějak oslavit... vůbec se mi nevěnoval!" obvinila Sama dotčeně.
"Eh... no to já z filmu moc neměla...zajímaly mě jiný věci..."přiznala jsem a okamžitě zčervenala. Michel se zasmála, až se pár kluků otočilo s okouzleným výrazem. Jako vždy.
"A jaký vlastně je?" zajímala se dál. Nestihla jsem jí už odpovědět, protože v tu chvíli zazvonilo. Jasper se na mě zářivě usmál jakmile jsme vešly do třídy. Váhavě jsem mu úsměv oplatila. Michel se tvářila významně a taky se culila jak sluníčko. Odplula do svý lavice a přilákalanasebe pozornost okolních spolužáků.
"Ahoj." pozdravila jsem a sedla si vedle Jaspera.
"Ahoj a nic víc?" pozvedl obočí. Zamračila jsem se, když mě obdařil okouzlujícím úsměvem a v očích měl podivné jiskřičky.
"Tohle mi nedělej..." obvinila jsem ho. "Nebo se na tebe vrhnu a uvidíš..." zamumlala jsem i pro sebe, ale Jasper se šibalsky usmál a nevinně se zeptal:
"Co nemám dělat? A copak jsi říkala to druhé?" zeptal se mile.
"Já tě...!" začala jsem podrážděně. Proč mě pokaždý tak rozhodí? Ať toho nechá!!!
"Co - ?" zeptal se dychtivě a já ostře vydechla, občas mě dokázal přivíst k šílenství. "Tak to dopověz, miláčku, copak mě...?" vesele se usmíval, naklonil hlavu na stranu a upřeně mě pozoroval. Otočila jsem se na druhou stranu, ale stále jsem viděla ten jeho úsměv. Vztekle jsem vzala do ruky blog a už už chtěla naškrábat nenávidím, ale místo toho se mi pod rukou začalo rýsovat úplně jiné slovo: miluju. Jasper si to zvědavě přečetl a pak se tak krásně usmál až jsem na okamžik přestala dýchat.
"Opravdu? Nechtěla jsi říct něco jiného?"
"Neprovokuj." zamumlala jsem. Naklonil se ke mě a s roztomilým výzazem pronesl:
"Nevím kdo tady koho provokuje...? Že bych to byl já? Vážně? Víš, že máš překrásné oči? Takové jiskřivé... a... můžu tě políbit?" rozkolísaně jsem se nadechla a odvrátila hlavu. Nemůže mi ot dělat aspoň o trošičku snesitelnější? Jinak tady po něm opravdu skočím. Přísahám. Usmíval se pro sebe, jak mě zase rozhodil a já si hrála s propiskou. Díval se na mě, ale já byla příliš vykolejená, než abych se teď začala topit v těch jeho čokoládových očích. Vysvobození přišlo až v podobě profesora Deana, který si jako vždy svým kamarádským přístupem a chováním získal veškerou pozornost, až na tu Jasperovu, jak jsem si za chvíli všimla. Profesor vykládal a já si poctivě a až příliš horlivě psala poznámky. Jasper ale neustále zíral na mě. Doufala jsem, že se brzo začne věnovat výkladu profesora, ale i když se ho Dean na něco zeptal, odpověděl okamžitě a vždy dokonale správně. Pak jsme dostali další příklady na procvičení nové látky. Zapáleně jsem se vrhla do počítání a snažila si nevšímat Jaspera. Zachytila jsem pohled Michel, která že jen tak tak nevyprskla smíchy nad mojí snahou ignorovat souseda v lavici. Zamračila jsem se na ni. Mezitím si to profesor namířil rovnou k naší lavici. Naklonil se k Jasperovi a pošeptal tak tiše, aby to neslyšel nikdo kromě nás dvou:
"Jaspere, je mi jasné, že Amelie je pro tebe zajímavější než počítání, ale co kdyby jsi se chviličku věnoval i tomu...? Jen chvilku." Jasper ode mě odtrhl pohled a s úsměvem ukázal na svůj sešit, kde jak jsem si všimla měl spočítané už všechny příklady a dokonalé poznámky. Dean si povzdechl.
"Jako vždy, ale myslím, že Amy se nemůže soustředit..." zčervenala jsem jak rajče a ještě horlivěji počítala, zatímco profesor šel zpátky ke katedře, posadil se na pohodlnou otáčivou židli a vyložil si nohy na stůl a víc si nás nevšímal. Kdy to Jasper stihl? Podtrhla jsem poslední vysledek a odložila propisku. Můj pohled zabloudil k Jasperovi. Nedokázala jsem se už od něj odtrhnout. Neustále se usmíval a já odolávala pokušení. Sklopila jsem oči, ale za okamžik jsem už zase byla uvězněná v těch tmavých tudánkách. Jasperův úsměv se rozšířil, pak nejspíš usoudil ,že už mě trápi dost a přesunul svůj pohled na tabuli. Udělala jsem to samé. Profesor začal znovu povídat. Nenápadně jsem dala jednu ruku pod lavici a propletla si prsty s Jasperovými. Tak začala naše hra. Jasper mi přejížděl prstem po dlani a já musela na chvíli zvednout hlavu a zhluboka se nadechnout. Naše prsty se proplétaly a já už stěží sledovala výklad. Konečně zazvonilo. Profesor odešel jamkmile doznělo zvonění a já vyskočila hned po něm. Dlouhá přestávka. Patnáct minut... máme hudebku... dvacet minut... Vrhla jsem na Michel rychlý pohled, významě se podívala na Jaspera a rychlým korkem vyšla ze třídy. Periferním pohledem jsem ještě viděla, jak se Jasper taky nenápadně zvedl a vydal se za mnou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ..IsaBella.. ..IsaBella.. | E-mail | Web | 17. srpna 2008 v 22:41 | Reagovat

Krása!!! :) Vůbec to není nudný a krátký mi to taky nepřišlo.. koneckonců aspoň něco ;)

2 Liana Liana | 17. srpna 2008 v 22:50 | Reagovat

super!!!

ja chcem dalšiu, ž teraz sa na nu teším

3 Michelle Sun Michelle Sun | Web | 18. srpna 2008 v 0:20 | Reagovat

senzácia.... xD ja tých dvoch fakt žeriem.... xD už sa neskutočne teším na pokračovanie.... xD

4 Bella Bella | Web | 18. srpna 2008 v 10:16 | Reagovat

Úžasný!!! Jasper je miláček!!! :) Celou dobu jsem se příšerně uculovala...proč mi to jenom děláš?! XD Rychle další!!!!

5 Danny Danny | Web | 18. srpna 2008 v 18:21 | Reagovat

wooow...som sa aj zasmiala take kapce mam rada  =o)

6 Michka Michka | Web | 18. srpna 2008 v 19:58 | Reagovat

wow, pokráčko je skvělý =))... ale zajímalo by mě, jak budu mamce příště vysvětlovat, proč se tak debilně culím =))... chjo, no není to prokletí, když mi pokoj sousedí s tím jejím?... ale rychle další!!! =))

7 mrně mrně | 19. srpna 2008 v 2:03 | Reagovat

tak tuhle povídky, jsem přelouskala jedním dechem (no teda ty díly, který tady už jsou). prostě paráda a věř mi že semi to opravdu líbí, páč jsou dvě v noci...takže honem rychle pokráčko, ať mám zítra (nebo dneska?) co číst xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama