5.kapitola - Zpátky, část 2.

21. května 2008 v 22:00 | Ella016 |  True dream
Krátká část, ale víc jsem opravdu dneska nezvládla...zítra asi nic, musím konečně udělat prezentačku na konverzaci z AJ na téma školství Velké Británie - debata + ten zatracený úvod...takže nevím nevím, jestli něco sesmolím ve škole ,tak možná, ale spíš bych raději nic neslibovala. Nebudu se vykecávat, tady je pokračování:

Zavedl mě do pokoje, který jsem znala, protože to byl pokoj ve kterém jsem se probrala z bezvědomí nebo co to bylo, a sám se posadil na křeslo naproti. Zvědavě si mě prohlížel, zatímco já bloudila očima po pokoji.
"Proč jsi se vrátila?" zeptal se nakonec. Pokrčila jsem rameny.
"Přišla jsem vám zaplatit způsobenou škodu..."
"Jenom proto?" sakra...že bych byla tak průhledná? Néé...
"Dobře se mi s vámi mluví...nenudím se." zpoloviny pravda.
"A to je všechno?" pozvedl obočí. Kývla jsme na souhlas a dál zírala na všechno kolem.
"Hm, když je to tak... dá se říct, že jsi jediná osoba, která sem vkročila, nebo spíš spadla," zasmál se. "Za posledních několik let...je příjemné nebýt pořád sám, mít si s kým popovídat..." určitě jsem se tvářila pitomě, když to říkal a culila se jak debil, ale bylo mi to jedno. Pak pohodil hlavou až mu vlasy vlétly do očí. Každý jeho pohyb byl tak plynulý a půvabný, jako kdyby tančil.
"Myslím, že je čas udělat jednu věc." řekl asi po dvou hodinách neustálého povídání na různá témata, hádání a kompromisech. Hodně jsme se hádali, ale pokaždé se dokázali aspoň nějak dohodnout a shodnout. Čekala jsem co z něj vypadne a přitom se napila. "Mohla by si mi tykat, ne? Nejsem snad až tak starý...a jako autorita se moc necítím." rychle jsem polkla a začala se dusit...a kašlat. Můžu mu tykat? Můžu mu tykat!!! Juchů! Byl už napůl ve stoje, když jsem se uklidnila a našla hlas.
"Super..." zachrčela jsem trochu zadýchaně. Zdráhavě se posadil.
"Jsi v pořádku?"
"Jo, jen jsem... to nic. Takže, jak se vlastně jmenujet-jmenuješ...?" opravila jsem se rychle. Zvyk je holt zvyk.
"Alexander." napřáhl ke mě pravici. "A ty?"
"Katherin." potřásla jsem mu nabízenou rukou a zrudla. To bude složitý...
"Hezké jméno." dodal po chvíli ticha. ušklíbla jsem se.
"To určitě."
"Opravdu, mám ho rád, je takové...starobylé...starší než všechna ta novodobá jména..." zasmál se.
"No a to je právě ono!" rozčilovala jsem se. "Všichni mají nová a zajímavá jména, neokoukaná a já vyfásnu tohle starý, který měla v minulým a předminulým století každá..."
"Mě se líbí...mám rád staré věci, nerad si zvykám na nové. Moje jméno je taky starobylé a mě to nevadí...nevadilo. Teď mám trošku jiný názor, po tom co jsi mi řekla..."
"Ale mě se va - tvoje jméno líbí." namítla jsem. Zasmál se.
"Tady má někdo malý problém, co? Jedno jméno se líbí a druhé ne...přesto oba mají téměř stejně staré kořeny...to tvoje znamená čistá... víš to?"
"Tvoje zas obránce, ty to víš?" zasmál se a začala nová diskuze. Domů jsem se přiřítila těsně před setměním, ale s dobrou náladou. Tam mě však čekala Julie.
"Ahoj Katherin, jak jsi se celý den měla?" zeptala se nevinně.
"Ahoj, fajn." odpověděla jsem a zaměstnávala jsem se rozuzlováním tkaniček.
"A kdepak jsi dneska celý den byla?"
"Venku...chtěla jsem to tady trošku prozkoumat." pohodila jsem hlavou a snažila se co nejrychleji zdrhnout. Doufám, že mě nenachytá při týhle nevinný lži...
"Sama?"
"Jistě... Julie, kohopak bych TADY asi mohla potkat, když tady kromě vás a pár lidí žijou jen ti druzí?" pokývala hlavou a teď měla napilno zase ona. Došlo mi, že se přesně takhle chovali i s Johnem tehdy první večer...co mi tají? Pro tentokrát jsem to nechala být a po večeři, kdy na mě Frea, John i Julie házeli podmračené, zmatené, tiché, nervózní a ublížené pohledy, jsem se zavřela v pokoji a přemýšlela nad dnešním úspěchem. Alexander. Krásné jméno. Ochránce. Snad...ne...zasmála jsem se sama sobě. To, že jsem nemehlo a spanu ze střechy přímo na něj, přece není to ,že by byl MŮJ ochránce...Sny byly tuhle i následující noci hodně živé a v každém figuroval jen a jen on...
Takhle to fungovalo několik měsíců. Připadala jsem si jako v nebi...i když mezi námi nebylo nic víc než jen přátelství, cítila jsem se šťastně. Můj první opravdový přítel. Který mi nelhal, který mi neubližoval, ale který pro mě znamenal víc, než kdokoliv jiný na tomto světě i mimo něj, bez něj bych byla stále jen prázdná schránka, bez přátel... Byl mojí spřízněnou polovinou. Pořád jsme měli o čem mluvit a nikdy nás to neomrzelo. Chodila jsem tam den co den. Bylo mi jedno, co si myslí ostatní z domu. Jenomže jednomu člověku to nebylo jedno, kam se každý den ztrácím, a tak měla být moje klidná éra, trvající těch několik měsíců, vyrušena.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bella Bella | Web | 21. května 2008 v 22:09 | Reagovat

Myslím,že vím komu to nebylo jedno! XD Skvělá kapitolka...a vůbec to není krátký...oproti mým povídkám ;) Už se těším na pokráčko!!!

2 Kolda Kolda | E-mail | Web | 21. května 2008 v 22:15 | Reagovat

já taky a hrooozně moooc!!!! Jestli tohle je krátký, tak by mě zajímalo na kolik knížek máš dlouhou!!! XD XD mě někdy přijde těžký dát kapitolu na čtyři stránky...

3 Kolda Kolda | E-mail | Web | 21. května 2008 v 22:16 | Reagovat

a teď mě příjde, že sem napsala uplnou blbost  :D toho si nevšímej, newím, jak sme ten konec myslela. Asi tak, že píšu krátký XD =D

4 Michelle_Sun Michelle_Sun | Web | 21. května 2008 v 22:19 | Reagovat

super.... mno.. je jasné, komu to asi nebolo jedno.... =D som zvedavá na to, ako to dopadne.... xD

5 Luelle Luelle | Web | 22. května 2008 v 14:07 | Reagovat

prosím napíšeš v další kapitole , že je to TEN? Já bych asi jinak umřela. Musíš tam přidat JE aby to mělo tu správnou šťávu. Udělej z něj prosím TOHO, kým je Edvin. A kolik mu vlastně je? Nesmí být o hodně starší než ona. Tedy myslím to STEJNĚ jako je to s EDVINEM

6 Ella016 Ella016 | Web | 22. května 2008 v 17:34 | Reagovat

Luellko!!! On není Eduard!XDDD to by bylo moc stejné...zejtra ti to řeknu=)

7 Michka Michka | Web | 22. května 2008 v 18:10 | Reagovat

skvělý pokráčko =))... už se těším na další =))... a krátký to určitě nebylo (teda, pokud takhle u tebe vypadá krátká část, tak se těším na dlouhou =)) )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama