Tři dny - den 1. - Nakupování - část 1.

13. března 2008 v 19:07 | Ella016 |  Tři dny
No, rozhodla jsem se pro další povídku na téma Twilight, moc mi nejdou, lae nemám sílu vymýšlet vlastní=) Je sice v Jadnorázovkách, ale bude mít několik částí - tři a ty budou nejspíš rozdělené ještě na dvě části, lae možná jen tahle první, protože mě to bez keců kolem prostě nejde=) a o čem bude? no, snad vám bude stačit tohle - dva dny do svatby, třetí den je den D.=)
Doufám, že se vám bude líbit.

A je to tady. Už jen dva dny do svatby, dnes jedu s Alicí na nákupy, nemohla jsem jí to odepřít, i když každá hodina, co nejsem s Edwardem je tak těžká ,ale on musí stejně na lov, a hlavně Jasper. Pak další den - rozlučka se svobodou, jak příznačné. Budou tam samozřejmě Alice a Rosalie, která je poslední dobou nadšená stejně jako Alice, až se divím, pak moje maminka a kamarádky ze školy - Angela a Jessica. Jessica byla nadšená, i když jsme se moc nebavily, ale Lauren odjela na prázdniny do Evropy a tak se spíš podobala té staré Jessice ten první den ve Forks - upovídané a kamarádské. To byl další den bez Edwarda - on bude mít taky rozlučku. A pak to příde, můj - náš velký den, moje velké rozloučení, můj krok do nového života s Edwardem po boku, na věčnost. Navždy. Dá se říct, že jsem se se svatbou dokonce i smířila, není to tak hrozné. Mamka ani moc nešílela, samozřejmě jsem se nevyhla přednášce na téma -proč tak brzo?- a -ty jsi těhotná Bello?!!!- na tu druhou byla jednoduchá odpověď a na tu první ještě lehčí - protože ho miluju? to je slabé slovo pro důvod mé existence, ale stačilo mé mámě, protože dál bych jí nic víc říct nemohla.
"Bello, jsi v pohodě?" zamávala mi Alice před obličejem a já se vrátila zpátky do reality.
"Jen jsem se zamyslela."
"Jsi nervózní?"
"Ano." povzdechla jsem si. Alice se zasmála.
"Neboj, až budeš za sebou tu první svatbu, tak se vsadím, že za pár desítek let předhoníte s Edwardem i Rose a Emmeta. A můžete si střihnout i to Vegas, tam ještě oni nebyli."
"Vsadit si proti tobě Alice? To mám už teď prohraný. Ale pochybuju, že se budu chtít vdávat znova." opravdu jsem o tom pochybovala. "A navíc, i kdybych chtěla, tak na Rosalie a Emmeta nebudeme mít nikdy. I když to Vegas stojí za úvahu, měla bych staré tepláky..." Alice se zaškaredila při mém pochybném vkusu v módě, ale pak se zasmála.
"Právě proto dneska nakoupíme co nejvíc oblečení, abys do Vegas nemusela v teplácích, mimochodem tvoje mamka ti je zrovna vyhodila, ne! Počkej, něco rozlila a teď to s nimi utírá."Alice nelhala, věděla jsem, že moje maminka moje oblíbené domácí tepláky nesnáší a ta kvyužila příležitosti.
"Co s nima utírá?" zeptala jsem se opatrně, třeba to půjde vyprat...
"Motorový olej, promiň." tiše jsem zaklela a Alicin zvonivý smích vyplnil celé auto. Doufám, že se budu taky tak umět smát.
Blížily jsme se k Seattlu. Alici omrzelo Port Angeles i Portland a chtěla něco nového. Já sama v Seattlu nikdy nebyla, ale ta světla velkoměsta a čilý pozdně odpolední ruch mě lákaly. Začínala jsem se i těšit.
Ten dům, kde Alice zastavila svoje žluté Porche, byl obrovský, až mi to vyrazilo dech.
"Mají čtyři patra jen s oblečením, dvě další jen se společenskými šaty, celé jedno patro šperků, další plné bot a poslední pro zbytek. A všechno jsou to kvalitní módní značky. Je to to nejdrahší co v Seattlu najdeš, prostě paráda!!!" zářila, v okrových očích jiskřičky. Nesouhlasně jsem se zamračila. Sice jsem si Aliciným nakupovacím mániím už navykla, ale stejně mě trápila ta hromada oblečení, které jsem nikdy nenosila, drahého oblečení.
"Bello, popusť uzdu, neboj, i kdyby jsme koupily celý tenhle překrásný obchod i se zaměstnanci, tak nás nezrujnujeme..." to mi moc nepřidalo, věděla jsem ,že Cullenovi jsou bohatí, ale ještě nikdy mi to Alice neřekla takhle otevřeně.
"Nemůžu utrácet vaše peníze..." hájila jsem se. Alice protočila oči.
"Za dva dny to za a, budou i tvé peníze a za b, byly to i tvoje peníze od doby, co tě Edward přivedl poprvé domů." ladně se otočila a vykročila ke vchodu. Najednou se zarazila a natáhla ke mě ruku, na které se leskla podlouhlá kartička. Když jsem to vzala do ruky zjistila jsem, že je to kreditka, platinová kreditka.
"To ti posílá Edward, je na tvé nové jméno, paní Cullenová. Takže už nemůžeš říct, že to nejsou tvoje peníze a už toho prosím nech, nebo tě dovnitř odnesu!" pohrozila. Zasmála jsem se a strčila kreditku do kapsy odhodlaná, že ji nepoužiju.
"Á, slečno Cullenová, vítám vás znovu u nás." vetřel se k nám okamžitě přehnaně vyoblékaný muž. Alice se oslnivě usmála.
"Ráda vás znovu vidím Georgi, co máte nového?" George si uhladil vlasy a zasmál se.
"Nebyla jste tady už více než rok." udělal smutný obličej. "Máme kompletně nový výběr."
"No výborně!!! To bude skvělý výběr! Potěšil jste mě..."
Bylo vidět, že Alice tady asi byla stálou zákaznicí a její kreditka to tady asi pořádně rozhejbala.
"Budete mít čas jak dlouho si budete přát." poznamenal, žš by kvůli Alici nechávali otevřeno déle?
"Myslím, že dnes to bude extra dlouhé, Georgi, máte nový výběr a já mám s sebou nevěstu." ukázala na mě a já se začervenala. George se na mě významně culil a popřál nám, aby jsme našly co hledáme, a pak to začalo. Bez přestávky čtyři hodiny. Jenom jsem se neustále převlékala a převlékala, zkoušela, odmítala, ale nebylo mi to vůbec platné, Alice mi vnutila všechno, co se jí líbilo. Pak sem ji musela přemluvit, aby mě pustila na jídlo. Zdráhavě souhlasila, ale až po té, co zkontrolovala, že se mi nic nestane. Slíbila jsem jí, že se vrátím co nejdřív a utekla do útulné restaurace. Objednala jsem si houbové ravioly a colu, jako tu osudnou noc v Port Angeles, a vychutnávala i každé sousto. Zamyšleně jsem hleděla do prázdna a myslela na Edwarda, na pozítří a na tu noc po tom. Ani jsem si nevšimla, že mi zmizelo světlo, překryté obrovským stínem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bella Bella | Web | 13. března 2008 v 20:28 | Reagovat

No skvělý!Paráda!!!Povedlo se ti to,je božíí!Teď abych čekala týden na pokráčko...fňuk...nechceš ho přidat hned zítra...pls..?!No,ať tak či tak už teď se tetelím nedočkavostí! :-D

2 Ella016 Ella016 | Web | 13. března 2008 v 20:53 | Reagovat

přidala jsem hned dneska;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama